schwartz chOsoba w filmie, która przykuwa uwagę. Nakręca akcję. Komplikuje ją. Tworzy intrygi. Namawia do przestępstwa. Sama też popełnia zbrodnie.
Ja chcę napisać tekst w oparciu o prawdziwe życiorysy. Czarnym charakterem jest surowy... ojciec.
Pierwszy przykład. Ojciec, który wprowadza dyscyplinę, jest wymagający, krytyczny, stosuje kary, nie akceptuje innego zdania. Jest wojskowym i każe synowi wstąpić do armii. Powinien robić karierę tak jak on. Syn jednak wybiera szkołę filmową, potem zakłada z kolegą ze studiów zespół The Doors. Admirał Morrison uważa, że to kompletna bzdura. Obraża się na syna i zrywają kontakty.
Drugi przykład. Wielkie nazwisko. Aktor wielu znakomitych filmów, również był przez ojca źle traktowany i nierozumiany. Talent odziedziczył po matce, niespełnionej aktorce.

Źle sie zachowywał jako chłopiec, więc żeby mu naprawić charakter ojciec zapisał go do szkoły wojskowej. Został z niej wyrzucony z powodu notorycznie wywoływanych konfliktów. Wybrał wiec naukę w szkole aktorskiej. Wkrótce zostaje zauważony. W filmie „Tramwaj zwany Pożądaniem". Mówił, że jak miał zagrać wściekłość to przypominał sobie swojego starego. Jego biografowie piszą, ze Marlon Brando był trudnym człowiekiem. Ja cenię go za zdecydowaną postawę w obronie Indian. Uważał, ze było to ludobójstwo.
Trzeci przykład ojciec tego wybitnego reżysera nie miał z wojskiem nic wspólnego, Był duchownym, zatrudnionym przez rodzinę królewską jako kapelan, Jako ojciec był despotyczny, surowy, jego religijność graniczyła z paranoidalną obsesją. Żeby ukarać syna często zamykał go w szafie. Wiele traumatycznych przeżyć z dzieciństwa Bergman zawarł w swoich filmach. On również sprzeciwił sie swojemu ojcu, nie został pastorem. Wybrał studia z literatury i historii, a potem został reżyserem teatralnym i filmowym.

 

 

Joomla Template - by Joomlage.com